Letní hudební škola | KIMH

O ŠKOLE

Letní hudební škola je první projekt vznikajícího Kreativního Institutu Moderní Hudby. Institut si klade za cíl přivést do České Republiky vzdělávání populární hudby v takové formě, jako ho známe například ve Velké Briánii, Holandsku, Německu a dalších západních zemích. Zaměření tohoto pilotního projektu bude nabídnout studentům přehled o tom co to hudební průmysl je, jak funguje a jaké role může jednotlivec zastávat. Nabídne základy hudební produkce, songwritingu a hraní.

Letní hudební škola je první akcí svého druhu v Čechách. Po vzoru zahraničních škol a univerzit jsme se rozhodli zorganizovat 6ti denní program pro mladé umělce, kteří se chtějí vzdělávat v oblasti hudebního průmyslu.
Narozdíl od klasické výuky na ZUŠ nabízíme na hudební průmysl o něco modernější náhled.

Letní hudební škola začíná v neděli 4. srpna odpoledne, kdy proběhne seznamovací program. Samotná výuka začne v pondělí dopoledne a zkončí v pátek večer finálním koncertem.

Lokace

Letní hudební škola se bude konat v krásném prostředí enviromentálního centra PROUD v Horažďovicích v jižních Čechách. Zrekonstruované prostory starého mlýna, které mají unikání genius loci, jsou jako ztvořené pro kreativní činnost.

Ubytování a stravování je zajištěno přímo v budově enviromentálního centra. Prostory, ve kterých budou žáci bydlet si můžete prohlédnout níže.

Slider

Kurz je koncipován tak, abychom se dotkli co největšího množství oblastí v hudebním průmyslu.
Letní hudební škola je koncipována tak, abychom se dotkli co největšího množství oblastí v hudebním průmyslu. Žáci se budou věnovat hraní na hudební nástroje, absolvují přednášku o tom jak úspěšně vydávat svoji hudbu na streamovacích platformách nebo si budou moct vyzkoušet psaní písní.
Program bude probíhat formou interaktivních workshopů a přednášek.
Maximální kapacita kurzu je 20 žáků.
Témata, která obsáhneme na letní hudební škole:

• Hraní v kapele
  • Základy hudební produkce
  • Songwriting (psaní písniček)
  • Jaké pracovní pozice jsou v hudebním průmyslu?
  • Nahrávání v domácím hudebním studiu
  • Jak vydávat svojí hudbu?
  • Jak udělat hudební promo?
  • Jak se organizují festival a koncerty?
  • Jak se připravit na nahrávání v hudebním studiu